Odkryj piÄ

Jakość ma znaczenie

Obrazy dawniej wykonywane były na różnego rodzaju podobraziach, jednak przez pewien czas dominowały drewniane deski, pergamin oraz lniane płótna. Oczywiście różna była żywotność tych materiałów, a także ich podatność na stosowane do malowania pigmenty wraz ze spoiwami, a także różna wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz sposób ekspozycji. Dzisiejsze płótna, które służą do produkowania obrazów, są wykonane z mocnych, trwałych i przede wszystkim odpornych na czas produktów.

Jakie wykonanie, taka dekoracja

Obrazy na płótnie, które stosowane są dzisiaj, (kupisz na przykład na https://bajkoweobrazy.pl/) wykonywane są przede wszystkim z najwyższej jakości materiałów przy użyciu bezwonnych i bezpiecznych zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska pigmentów. Najnowsze technologie pozwalają odwzorowywać ogromną paletę barw z zachowaniem dokładności odwzorowania. Dzięki temu obrazy są doskonałej jakości, zupełnie, jakby dany widok był zupełnie żywy, a nie był jedynie fotografią czy nadrukiem. Każdy modny dzisiaj i wykorzystywany do wyposażenia wnętrz tego typu obraz na płótnie nie potrzebuje nawet ramy, aby wyglądać estetycznie, ponieważ sam w sobie jest dość ładny. Tego typu obraz zobacz na przykład na https://bajkoweobrazy.pl/custom-products/306-obraz-na-plotnie-horses-with-long-mane-portrait-run-gallop-in-desert-dust.html.

Skąd się biorą różnice

Tradycyjne obrazy malowane na płótnie przede wszystkim składały się z kilku warstw malarskich, z których każda jakby osobno przeżywała swój okres świetności oraz destrukcję. Mimo, iż farby olejne dają możliwość precyzyjnego malowania z możliwością nanoszenia na dzieło poprawek, to i tak nie dorówna ono nigdy na żadnym etapie nowoczesnym technologiom.

2 komentarze

    • Marika, Listopad 13, 2016, 6:13 pm

    Miałam kiedyś taki tradycyjny obraz, ale szybko zrobił się brzydki.

    • Kasia, Listopad 16, 2016, 6:49 pm

    Nie przepadam za tym starym malarstwem, po kilkudziesięciu latach nie dało się na niego patrzeć.

Dodaj komentarz