Odkryj piekno obrazow na plotnie

Jakość ma znaczenie

Obrazy dawniej wykonywane były na różnego rodzaju podobraziach, jednak przez pewien czas dominowały drewniane deski, pergamin oraz lniane płótna. Oczywiście różna była żywotność tych materiałów, a także ich podatność na stosowane do malowania pigmenty wraz ze spoiwami, a także różna wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz sposób ekspozycji. Dzisiejsze płótna, które służą do produkowania obrazów, są wykonane z mocnych, trwałych i przede wszystkim odpornych na czas produktów.

Jakie wykonanie, taka dekoracja

Obrazy na płótnie, które stosowane są dzisiaj, (kupisz na przykład na https://bajkoweobrazy.pl/) wykonywane są przede wszystkim z najwyższej jakości materiałów przy użyciu bezwonnych i bezpiecznych zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska pigmentów. Najnowsze technologie pozwalają odwzorowywać ogromną paletę barw z zachowaniem dokładności odwzorowania. Dzięki temu obrazy są doskonałej jakości, zupełnie, jakby dany widok był zupełnie żywy, a nie był jedynie fotografią czy nadrukiem. Każdy modny dzisiaj i wykorzystywany do wyposażenia wnętrz tego typu obraz na płótnie nie potrzebuje nawet ramy, aby wyglądać estetycznie, ponieważ sam w sobie jest dość ładny.

Skąd się biorą różnice

Tradycyjne obrazy malowane na płótnie przede wszystkim składały się z kilku warstw malarskich, z których każda jakby osobno przeżywała swój okres świetności oraz destrukcję. Mimo, iż farby olejne dają możliwość precyzyjnego malowania z możliwością nanoszenia na dzieło poprawek, to i tak nie dorówna ono nigdy na żadnym etapie nowoczesnym technologiom.

    • Marika, 13 listopada, 2016, 6:13 pm

    Miałam kiedyś taki tradycyjny obraz, ale szybko zrobił się brzydki.

    • Kasia, 16 listopada, 2016, 6:49 pm

    Nie przepadam za tym starym malarstwem, po kilkudziesięciu latach nie dało się na niego patrzeć.

Dodaj komentarz