Odkryj piekno obrazow na plotnie

Obrazy z kwiatami w historii sztuki

Obrazy od zarania dziejów zawsze pełniły funkcję dekoracyjną lub też reportażową, stawały się również archiwalnym zbiorem obrazów z którego jesteśmy w stanie odkrywać to co robili kiedyś nasi przodkowie. Natomiast kwiaty zawsze dobrze spełniały swoją funkcję dekoracyjną w sztuce. Czy to pojedynczy obraz kwiatu który niczym portret człowieka przedstawia pojedynczą jednostkę, czy też obrazy z kwiatami na łące (https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/kwiaty) gdzie multum pokazanych roślin wygląda pięknie uspokaja widza i pokazuje mu nieskończone piękno natury.
Jeżeli chodzi o obrazy kwiaty zawsze odgrywały w nich ważną rolę. Czy to obrazy z wielkich bitew czy też portrety znanych władców często są to obrazy z kwiatami w tle. Kwiaty na tych obrazach nie są tematem przewodnim pracy samej w sobie ale towarzyszą jej i są doskonałym tłem dla wydarzeń dziejących się na pierwszym planie obrazu. Obrazy kwiatów same w sobie, a te w których kwiaty są tylko dodatkiem to dwie całkowicie różne rzeczy. W tych pierwszych kwiaty na obrazach są jedynym i najważniejszym punktem obrazu, dominują i zawłaszczają dla siebie cały temat. W drugim przypadku kwiaty na płótnie są tylko tłem ale jakże ważnym dekoracyjnym dodatkiem bez których ten sam obraz miałby słabą siłę przekazu i jego piękno bez tych kwiatów jakże byłoby upośledzone.

Motywy impresjonistyczne z kwiatami

Kwiaty na obrazach na przestrzeni dziejów przedstawiano zarówno bardzo wiernie tak jak wyglądają kwiaty na fotografiach, ale również z kwiatów brano przykład jaką feerię kolorów można uzyskać na obrazie wykorzystując do tego motyw kwiatowy. Wiele z impresjonistycznych wariacji kolorów pochodzi od kwiatów ale obrazy kwiatów na tych wariacjach są zdecydowanie inne, kolory kwiatów są pomieszane albo są tylko tłem dla rozmazanych farb stanowiących tło obrazu. Nie przypomina on kwiatów bo jest taki tylko w domyśle widza. Często kolorowe tło obrazu jest inspirowane kwiatami bo co innego jak nie kwiaty dają tyle kolorów do wyboru czego nie daje prawie nic innego w przyrodzie. Kwiaty na obrazach pełnią doskonałą rolę dekoracyjną i mało jest w przyrodzie równie inspirujących i kolorowych roślin podobnych do kwiatów.