Odkryj piekno obrazow na plotnie

Czy obraz z martwą naturą może być piękny?

Piękno jest rzeczą bardzo względną i subiektywna, każdy z nas ma bowiem inne poczucie estetyki i inne do niej podejście; każdy ma też prawo do własnego gustu, własnego zdania oraz możliwość ich wyrażania. Od wielu wieków jednak powstawały ustalone wedle epoki kanony piękna, którymi się posługiwano, aby móc kategoryzować powstające dzieła i by można było o nich mówić w kategoriach piękna lub brzydoty. Dzisiaj jest nieco inaczej.

Kanony piękna dzisiaj

Obrazy mogą mieć naprawdę różne odsłony i różne przesłania, a także techniki, w jakich są wykonywane. Nikt też w zasadzie nie ma wpływu na to, jaka jest tematyka danego przedstawienia. Obecnie większość artystów raczej wyraża siebie, swoje poglądy i przeżycia minionych wydarzeń niż stara się wpisać w ogólnie przyjęte ramy społeczne – tych ostatnich dzisiaj w sztuce po prostu nie ma. Krytycy starają opierać swoje sądy na innowacyjności oraz na wszystkim, co kiedyś już widzieli i o czym wiedzą.

Płótna w naszych domach

Zmieniły się również trendy dotyczące tego, co wieszamy na ścianach. Dzisiaj piękny obraz może być w zasadzie wszystkim. Zawsze w pewnych kręgach popularne były obrazy z martwą naturą (https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/martwa-natura)Najważniejsze jest, aby jako dekoracja mieszkania doskonale wpasowywał się w jego klimat i podkreślał zalety i walory mieszkania. Można dzięki nim uzyskać odpowiedni nastrój czy stylizację mieszkania, a także wskazać na pasje właściciela czy spersonalizować wnętrze za pomocą wydrukowanych na płótnach zdjęć z ważnych życiowych wydarzeń.

    • Sylwia, 18 stycznia, 2017, 4:23 pm

    Rzeczywiście trendy w sztuce się zmieniły i to bardzo, ale myślę, że to akurat dobrze.

    • Filip, 18 stycznia, 2017, 4:23 pm

    Dobrze, że dzisiaj jest możliwość urządzenia swojego mieszkania dokładnie tak, jak się chce, a nie tak, jak na to pozwala moda.

Dodaj komentarz