Odkryj piekno obrazow na plotnie

Dzieła malarzy w naszych domach

Dom jest dla każdego z nas miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Istnieje nawet stare mądre porzekadło: „Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej”, które sugeruje nam, że nasz własny kąt powinien być miejscem, do którego chce się wracać. Niemałą rolę odgrywa tutaj wystrój naszych wnętrz, który powinien utożsamiać się z naszym stylem i charakterem.

Jak stworzyć dom?

Aby stworzyć sobie miejsce, które łączy w sobie jednocześnie: bezpieczeństwo, radość i spokój zdecydowanie należy samemu zakasać rękawy i zabrać się za jego urządzenie. Niebanalną rolę odgrywają tutaj drobiazgi stanowiące dekoracje, takie jak dzieła sztuki, poprzez które najpełniej możemy wyrażać siebie.

Jak wybrać odpowiedni obraz?

Na artystycznym rynku możemy dostać praktycznie wszystko, począwszy od obrazów olejnych, przez akwarele, pastele, czy abstrakcję. Choć dla kompletnego laika wybór może okazać się bardzo trudny, pomocny może okazać się styl w jakim urządziliśmy nasze wnętrze, który powinien w co najmniej pobieżny sposób nawiązywać do wybranego dzieła. Obrazy abstrakcyjne zdecydowanie lepiej „czują się” w nowoczesnych wnętrzach o charakterze minimalistycznym. Natomiast wnętrza bardziej dostojne o dużej dozie patosu zdecydowanie lepiej dopełni obraz olejny, czy akwarela.
Osoby, które charakteryzującą się pewnym wyczuciem artyzmu mogą pokusić się o bardziej finezyjne rozwiązania, które stanowią dla nich zagwozdkę, natchnienie, czy pomagają się odprężyć. Prawdziwe dzieła malarzy w naszych domach, oczywiście dobrane pod kątem tematycznym mogą stanowić doskonały sposób na dopełnienie naszych wnętrz i ożywienie pustych ścian.

Czy wybór dzieła to wszystko?

Jeśli zdecydujemy już jaki obraz zawiśnie na jednej z naszych ścian, powinniśmy zastanowić się nad doborem właściwego obramowania. To, jak oprawić obrazy zależy w dużej mierze od rodzaju wybranego dzieła, jego tematyki i rodzaju farby. Ponadto, rama musi wpasować się w nasze wnętrze, aby nie wprowadzać chaosu w starannie urządzonym wnętrzu. Okazuje się, że wybór odpowiedniego obramowania jest niemal tak trudny, jak wybór dzieła, które ma zawisnąć na naszym „terytorium”, lecz osiągnięty efekt jest wart trudów poszukiwań.