Odkryj piekno obrazow na plotnie

kolor czy odcienie szarości w obrazach

Mimo rozwoju techniki i przełomie cyfrowym, który mamy już dawno za sobą dalej popularne są obrazy w tonacji czarno-białej. Obecnie technika i aparaty cyfrowe jak i urządzenia do wydruku umożliwiają bezproblemowe wyświetlanie i drukowanie obrazów w pełnej palecie kolorów, to jednak obrazy czarno białe mają w sobie pierwiastek tajemniczości, który powoduje, że są tak atrakcyjne w odbiorze.

Jaka tematyka obrazów sprawdza się najlepiej w czerni i bieli

Najbardziej sprawdzają się tutaj obrazy z miastami. Miejskie zakamarki pełne tajemniczości są jeszcze bardziej tajemnicze w czerni i bieli. Obrazy miasta czarno białe pokazują również surowość przestrzeni miejskiej, która nie zawsze jest piękna jak w centrach miast. Oprócz czerni i bieli występują jeszcze odcienie sepii jak i odcienie wpadające w jednolity błękit, ale bardzo subtelny. Ciekawym trendem jest również prezentowanie kolorowego szczegółu na tle czarno białego tła miasta. Najczęściej spotykane motywy tego typu to czerwona londyńska budka telefoniczna na tle czarno białej londyńskiej ulicy. Również na obrazach Paryża możemy dostrzec podobne motywy np. czerwona róża na tle szarości wieży Eiffla.

Wspomnienie starych czasów fotografii czarno białej

Za czasów gdy kolorowy film w aparacie był rarytasem na pewno nikt nie spoglądał na zdjęcia czarno białe w kategoriach artystycznych. Była to wtedy codzienność a filmy kolorowe były bardzo drogie. Dzisiaj jest zupełnie inna sytuacja, wszystkie aparaty są cyfrowe i robią zdjęcia kolorowe. Potem z takich zdjęć drukujemy kolorowe obrazy na płótnie. Dlatego postrzeganie zdjęć o obrazów czarno białych całkiem się zmieniło. Obrazy czarno białe są czymś co przypomina dawne chwile, jest nacechowane tęsknotą. Ale również pozwala na uwypuklenie pewnych cech np w miastach. Zaniedbane miejskie przedmieścia pokazane na obrazie czarno białym mają jeszcze większą siłę oddziaływania na widza, niż zwykłe kolorowe zdjęcie czy obraz. Podsumowując możemy powiedzieć, że czarno białe obrazy z miastem są w dalszym ciągu popularne ze względu na swoją surowość i mają swoich zagorzałych fanów.